Tasarım Tescil Devir

Sizin İçin Ne Yapabiliriz?


Tasarım Tescil Devir

Bir tasarımın tescil edilmesi ile tasarım sahibi bazı haklar elde eder. Bu haklardan biri de tasarım tescil devir olmaktadır. Tescil sahibi tescil hakkını üçüncü kişilere devredebilmekte ve aynı zamanda miras yolu ile de üçüncü kişilere devredilmesini sağlayabilmektedir. Bu işlemler tasarım tescil devir olarak adlandırılır.

Tasarım tescil devir işleminin gerçekleşebilmesi için tescil sahibi ile üçüncü kişi arasında yazılı bir sözleşmenin olması gerekmektedir. Sözleşmenin de belirli bir formatta hazırlanmış olması talep edilir. Örneğin tarafların bazı kişisel bilgileri, tasarım tescil numarası gibi verilerin sözleşmede açıkça belirtilmiş olması gerekir. Aynı zamanda devir işlemi için karar verilen ücretin de sözleşmeye eklenmesi gerekmektedir.

Ayrıca devir işlemi için Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından talep edilen evrakların hazırlanması ve devir işlem ücretinin ödendiğine dair dekontun da müracaat esnasında teslim edilmesi gerekmektedir. Tüm bu süreçte hazırlanması gereken evrak ve sözleşmeler gibi hususlarda firmamızın hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.